narz1PL
Cell 1
Cell 1

Technologia elektrodrążenia wgłębnego oraz drutowego wykorzystywana jest w obróbce materiałów trudnoskrawalnych, gdzie występuje wysoki poziom komplikacji kształtu, trudny lub niemożliwy do osiągnięcia tradycyjną obróbką skrawaniem.

Metoda wykorzystywana w przedsiębiorstwie daje możliwość działania wszędzie tam, gdzie dostęp narzędzia do materiału jest utrudniony.

Drążenie w materiale wykonywane jest za pomocą elektrody grafitowej lub miedzianej.

Etap projektowania form wtryskowych oraz narzędzi specjalnych wspierany jest w oparciu o najnowsze oprogramowanie CAD/CAM obsługiwane przez doświadczoną oraz ciągle podnoszącą swoje kompetencje kadrę inżynierską . Cały etap realizowany jest przy ścisłej współpracy z klientem dzięki czemu projekt realizowany jest sprawnie i z uwzględnieniem wszystkich wymagań klienta.

Przedsiębiorstwo Bepolplast, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych maszyn CNC z inteligentnym układem sterowania, posiada w swojej ofercie:

1) Frezowanie (również frezowanie grafitu)
2) Toczenie
3) Elektrodrążenie wgłębne
4) Elektrodrążenie drutowe

Firma Bepolplast przy produkcji form wtryskowych oraz narzędzi specjalnych wykorzystuje technologię obróbki elektroerozyjnej z wykorzystaniem elektrod wykonanych z grafitu.

Elektrody grafitowe, w porównaniu z miedzią, która również wykorzystywana jest do produkcji elektrod jest materiałem tańszym, prostszym i szybszym w obróbce. Co więcej w procesie obróbczym, wykazują zużycie wręcz na poziomie zerowym.

Dzięki wykorzystaniu elektrod grafitowych w znacznym stopniu można obniżyć koszty wytwórcze narzędzia oraz przyśpieszyć wykonanie narzędzia.

Wykorzystaj potencjał, który daje grafit !!!!